Co może powodować problemy z niedoczynnością tarczycy i tężyczką?

Witam, nazywam się Paulina.Własnie bedę konczyła 22 lata. Choruje na niedoczynnosc tarczycy od 16 roku życia.Czasami pojawiają sie u mnie dodatkowe objawy takie jak Tężyczka,lecz ostatnio zauwazyłam drętwienie dolnych kończyn stóp i rąk ,a także uczucia zimna,złe samopoczucie ,omamy.Co może być tego przyczyną?Dodam iz gdy wykonywałam badania zrobilam również szereg innych i wyszły dobre ,a czasami to samopoczucie i taki dyskomfort jest nie do zniesienia.Licze na odpowiedź.Pozdrawiam

Witam!
Niedoczynność tarczycy, oczywiście jest potwierdzona poziomami TSH. Bardzo mało informacji odnośnie wyników i dawek stosowanych leków. Jeżeli chodzi o "Tężyczkę" należy oznaczyć poziom elektrolitów i ew. suplementacja. Nie można wykluczyć zaburzeń emocjonalnych - wówczas leczenie jest odmienne. Wskazana konsultacja w PZP, określenie poziomu lęku,niepokoju wewnętrznego, profilu osobowości, podatności na sugestię. Psychoterapia z pewnością pomoże.
powodzenia
W. Łuczkowski.