Co oznacza opuchlizna nóg i rąk przy niedoczynności tarczycy?

Moja mama ma chorobe tarczycy dokladnie niedoczynnosc ma 54 lata. Ostatnio ma bardzo opuchnięte nogi ręce ciężko jej sie poruszać. Dodatkowo bardzo się poci na twarzy i na calym ciele. Poza tym zażywa leki na depresje. Dodatkkowo leki na tarczyce na odwodnienie plus leki na spanie. Proszę o podpowiedź jaka moze byc przyczyna tak zlego ostataniegp samopoczucia opuchniecia rak i nog w tym omdlen. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Wymieniony przez Panią zespół chorobowy może mieć taki wpływ na tak obniżone samopoczucie u Pani Mamy.

Z mojej strony zachęcam do suplementacji pani Mamy, przede wszystkim biologicznie czynnym magnezem, witaminą B 1, B 2,B 12, kwasem foliowym, oraz witaminą D 3 (w porozumieniu z lekarzem prowadzącym).

Niedobory wyżej wymienionych mają kluczowe znaczenie w ogólnym funkcjonowaniu.

Życzę Pani i Mamie tylko dobrego samopoczucia,

Irena Mielnik-Madej