Niedoczynność tarczycy i problemy z poziomem elektrolitów

witam, mam 41 lat i od 3lat borykam się z niedoczynnością tarczycy. Niestety razem z problemem z tarczycą pojawiły się u mnie problemy z poziomem elektrolitów. Mam niski poziom sodu - dolna granica, cały czas biorę potas i magnez obydwa pierwiastki przy suplementacji utrzymują się w dolnych rejestrach.... Chciałam się zapytać czy tego typu niedobory mogą być związane z tarczycą? Martwię się że jak tak w trybie ciągłym będę łykać te kapsułki to w końcu wysiądzie mi żołądek... agnieszka

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane obniżenie poziomu elektrolitów jak najbardziej może być wynikiem niedoczynności tarczycy. Koniecznie proszę zatem kontynuować suplementację preparatów magnezu i potasu. By uzupełniać sód proszę stosować sól kuchenną. Proszę się także nie niepokoić. Przyjmowanie tych preparatów nie wpływa negatywnie na żołądek.