Co powoduje zaburzenia widzenia po stosowaniu chlorprotixen?

Witam. Zazywalem chlorprotixen oraz hydroksyzyne . Zszedlem nagle z tych lekow z dnia na dzien , zazywalem to okolo 4 tygodnie i pytanie moje brzmi tak . Moj wzrok znacznie sie pogorszyl w sensie takim ze wystepuja jakies jasne plamy przezroczyste "muszki" mroczki. Dodam ze nie moglem zasnac przez pierwsze 2 dni po ucieciu tych lekow i wtedy wlasnie moj wzrok sie pogorszyl. Dodam ze byl u mnie psychiatra bo w zwiazku z tym wpadlem w lęki i przepisal mi sulpiryd 100mg na dzien olanzin 5 mg oraz symestical. Proszę o odpowiedz czy to minie ? zalezy mi zeby widziec jak wczesniej

Nie napisał Pan z jakiego powodu zalecono chlorprothixen. Wymienione objawy mogą wynikać z pojawienia się objawów z grupy zaburzeń nerwicowych na skutek nagłego odstawienia leków. Nie powinno się tego robić. Włączenie wymienionych przez Pana leków powinno przynieść poprawę ale może to zająć 1-2 tygodnie.