Leczenie farmakologiczne depresji z zaburzeniami lękowymi

Dobry wieczór. Mąż leczy depresję z zaburzeniami lękowymi. Odstawil właśnie Parogen kilka dni temu. Dostał też Chlorprotixen a wcześniej Trittico. Wziął przed snem oba temu trittico i chlorprothixen po czym miał sny na jawie, próbował się obudzić ale nie mógł, mówił przez sen. Uderzyłam go kilka razy w policzek i się ocknal.Zaczął belkotac że próbował wstać ale serce mu wysiada i że boi się że nie dożyje rana.Mówił że bardzo mu wyschlo w ustach prosił o wodę.Był bardzo osłabiony. Co się dzieje?

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam,
jestem tylko sychologiem ale byc moze dawki nie sa dostosowane dla męza poza tym chloroprotixen to lek na schizofrenie dosyc silny...
Na swiecie proponuje sie psychoterapię w leczeniu depresji, nie daje sie takich silnych lekow ...Moze nalezy przejsc sie do innego psychiatry spawdzic leki i pomyslec o psychoterapii. Po lekach depresja nawraca , po terapii nawrotowosc jest duzo mniejsza lub zanika.
Pozdrawiam!