Leczenie farmakologiczne depresji u 62-latki

brałam leki na depresje, anafranil i chlorprotixen zentiwa 10 lat, odstawiłam i inny lekarz zapisał mi servenon, brałam 4 miesiace, odstawiłam i od 6 tyg nie biore nic prócz afobamu na noc, mam doła i nic mi sie nie chce, nic nie cieszy, zero radości, smutek i chcę mi sie płakać, co robić? mam 62 lata, na depresje i nerwicę cierpie od 30 lat, doprowadził do tego mąz, teraz nie pije ale ja nie znoszę jego widoku, jego głosu,prosze o pomoć bo chcę jeszcze cieszyć sie z życia, a teraz beznadzieja.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Widera-Kędryna

Witam,
proponuję nawiązanie kontaktu z psychoterapeutą i podjęcie tej formy pomocy.Sama farmakoterapia nie umożliwia Pani zdystansowania się wobec problemów w związku i może je wręcz nasilać,rozdrażniać Panią.Może okazać się,że wskutek tej formy pomocy rozszerzy Pani zamkniętą obecnie przestrzeń i doświadczy pozytywnych emocji w nowych relacjach.Natomiast teraz zamyka się Pani przed tym wyjściem/syndrom współuzależnienia/.
Zachęcam i pozdrawiam.