Leczenie farmakologiczne depresji i nerwicy lękowej

Witam. Choruję na depresje i nerwice lekowa już od kilkunastu lat.Przyjmowałam rózne leki w tej chwili jest to Asertin najmniejsza dawka-1 tabletka dziennie i doraźnie Tranxene.(50)Od dłuzszego czasu czuje ból nad prawa piersia-oczywiscie pierwsza nasuwa sie mysl o problemach z sercem-jednakze jakies 2 lata temu robiłam badania serca i wszystko wyszło w porzadku wiec zostaje(?) chyba problem z moja choroba-jak mam poradzic z tym bólem?O czym ten bólmoze świadczyć? pozdrawiam Julilija

Czy jest Pani w psychoterapii? W przypadku leczenia nerwicy same leki nie wystarczają, w procesie zdrowienia potrzebna jest psychoterapia. Szczególnie, że objawy somatyczne, bólowe w okolicy mostka, serca (wraz z innymi objawami jak drżenie, wrażenie, że "zemdleję", "zaraz coś się stanie", "umieram", kołatania serca, duszności itp) są charakterystycznymi dla nerwicy lękowej.
Zachęcam więc do powtórzenia badań somatycznych (na wszelki wypadek) i udania się do psychoterapeuty.

Witam, od kilku lat choruje Pani na depresję i nerwice lękową. Jeżeli badanie serca nie wykazało żadnej przyczyny mogą to być objawy somatyczne nerwicy. Bóle mogą się pojawić jako skutek trybu życia, stresu, zbyt dużego obciążenia. Proszę skonsultować się ze swoim lekarzem psychiatrą. Czy poza leczeniem farmakologicznym korzysta Pani z psychoterapii. Warto skorzystać z pomocy doświadczonego psychologa. Dobre efekty w leczeniu nerwic daje terapia w nurcie poznawczo-behawioralnym.
Pozdrawiam serdecznie

Witam...
Nerwicę leczymy tzw dwutorowo, farmakoterapia oraz psychoterapia. Z Pani opisu wnioskuję, iż nie spotyka się Pani z psychoterapeutą, do czego serdecznie zachęcam. Warto podczas sesji omówić Pani obawy. Wizytę można odbyć zarówno w ramach NFZ( skierowanie do psychologa od lekarza POZ, lub psychiatry) oraz prywatnie(bez skierowania). Pozdrawiam serdecznie zachęcając do spotkania z psychoterapeutą.

Witam, nie będę oryginalna ale również zaznaczę jak bardzo ważna oprócz terapii farmakologicznej w przypadku depresji i nerwicy jest psychoterapia (do której bardzo Panią zachęcam, znając jej wartość). Można z niej korzystać z powodzeniem w ramach NFZ, nie obciążając się dodatkowo kosztami. Pozdrawiam, Monika

Aaaa zapomniałam dodać- jesli ostatnie badania serca robiła Pani 2 lata temu, warto jeszcze dodatkowo je ponowić- w celu wykluczenia innych przyczyn poza psychosomatycznymi. Powodzenia