Leczenie depresji od siedmiu lat a atak duszności i puls w gardle

od 7 lat lecze sie na depresje teraz sie pogorszylo i dostalam paroxetine 20mg. w nocy mialam dzieny atak a mianowicie zaczelo mi byc bardzo goraco dusznosci i dziwny puls w gardle ktory czuje do dzis. kilka dni temu robilam badania na holesterol tarczyce i biale krwinki wszystko w normie ekg i przeswietlenie klatki tez w normie . czy to tylko atak i taki puls w gardle przy zasypianiu mogl sie pojawic od nerwicy depresji czy lęku. ??? balam sie ze mam wykew albo zawal i ze umre na cis w nocy .

Dzień dobry,

Jak najbardziej.

Nie pisze Pani czy farmakoterapia jest wyłączna metodą leczenia ? Proszę pamiętać, że podstawową metodą w przypadku zab.lękowych pozostaje psychoterapia - do podjęcia której namawiam.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, PZP lub prywatnie. W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Witam,

w leczeniu stanów depresyjnych/nerwicy bardzo skuteczna jest psychoterapia, w określonych sytuacjach wspomagana lekami. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii. Zachęcam więc do kontaktu z psychologiem.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel