Leczenie przy zaburzeniach lękowych

Witam jestem chora na zaburzenia lekowe,depresja i itd. biore lafactin×2 0,75mg propranolol×3 10mg,perazin×3 0,25mg. trwa to juz 2 lata bardzo duzo przytylam.Od czasu choroby i brania lekow bez senesu lub innych specyfikow nie chodze do toalety. pije senes raz na tydzien 2 saszetki zeby chociaz raz w tygodniu sie wyprurznic. Jak sobie z tym poradzic? lekarz pierwszego kontaktu raz przepisal mi leki ale dzialaly moze ok 2 tygodni wiec z nich zrezygnowalam. co robic?

Witam Panią. Dobranie odpowiedniej farmakoterapii, która dawałaby jak najmniej skutków ubocznych to domena lekarza. Myślę, że to lekarza prowadzącego powinna Pani na bieżąco informować jak Pani organizm reaguje na zalecone leki. Jako psychologa niepokoi mnie fakt, że napisała Pani cyt. " jestem chora na zaburzenia lekowe ,depresja i itd." i leczy się Pani wyłącznie przy pomocy leków. Od wielu już lat badania nad skutecznością leczenia depresji informują, że połączenie farmakoterapii i psychoterapii daje najlepsze rezultaty. Podobnie jest z zaburzeniami lękowymi a Pani opis sugeruje, że jest "coś" jeszcze. Proszę pomyśleć o pomocy psychologicznej i porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/