Szanse na wyleczenie zaburzeń lękowych

Choruje na zaburzenia lekowe od 10 lat. Czy jest szansa, ze przy leczeniu farmakologicznym jeszcze kiedy bede w 100% zdrowa?

Dzień dobry!

Wiele zaburzeń życia psychicznego, emocjonalnego ma to do siebie, że może nawracać. Z drugiej jednak strony, to naturalne, że każdy (również w pełni zdrowy) człowiek przeżywa w swoim życiu różne zakręty, okresy gorszego samopoczucia, życiowe mniejsze i większe tragedie - rozstania, choroby, żałobę po śmierci bliskiej osoby itp. Jest jednak możliwe, mimo to wychodzić z nich na prostą, wypracowywać sposoby jak najlepsze radzenia sobie ze swoimi stanami, lękami, smutkiem, złością. Właściwą drogą leczenia zaburzeń lękowych jest połączenie farmakoterapii z psychoterapią. Z pewnością może to bardzo poprawić jakość życia i znacząco zmniejszyć prawdopodobieństwo oraz siłę nawrotów objawów lękowych.

Pozdrawiam!