Problemy z pogodzeniem się z utratą bliskiej osoby

Panie Doktorze, nie mogę pogodzić się ze śmiercią Taty. Tata miał niedokrwienny udar pnia mózgu. Czytając fora internetowe, wiem że wiele osób z tego wyszło. A mi nie dawano nadzieji właśnie dlatego że to udar pnia mózgu jest udarem najcieższym a sam pień odpowiada za czynności życiowe. Po tygodniu w śpiączce Tata doznał palpitacji serca lewej komory. Lekarzom nie udało się Go uratować. Nie rozumiem dlaczego ludzie wychodzą z tego tpu udarów, a Tata nie miał tego szczęścia. Proszę o odpowiedz

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie Pani przezyciom przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Być może to, co Pan przeżywa to nie tyle brak formalnego zrozumienia przyczyn śmierci ojca, co brak akceptacji tego faktu, poczucie żalu, smutku, a także złości (na lekarzy, świat..). Zachęcam do konsultacji z psychologiem, która pomoże Panu przeżyć żałobę i poradzić sobie z emocjami.

Witaj, przechodzenie przez okres żałoby jest często niewyobrażalnie ciężkim, aczkolwiek niezbędnym elementem naszego życia. Jeśli nie będziesz dawała sobie rady ze swoim bólem, złością, poczuciem niesprawiedliwości i całą gamą intensywnych emocji jakie teraz przeżywasz spróbuj skorzystać z konsultacji psychologicznej. Pozdrawiam, Monika