Jak poradzić sobie z traumą po utracie bliskiego?

W jakiej fazie żałoby jestem?probuje to zrozumieć, ale mój przypadek jest inny. Tato 5 mcy temu dostał rozległego udaru i stracił kontakt z rzeczywistością. Nikt nie dawał szans na odzyskanie świadomości. Był sparaliżowany. Dodam, że Mama zginęła 17 lat temu w wypadku, jestem jedynaczką.Przepłakałam 5 mcy, gdzieś tam tliła się nadzieja na cud, który się nie zdarzył i tato zmarł. Tyle już bólu za mną, teraz tak jakbym na nowo przeżywała traumę taką samą jak dowiedziałam się ze stan jest bardzo poważny i już nie wróci do zdrowia, ale żył...pierwszy raz jak go zobaczyłam (pandemia - był zakaz odwiedzin)nie poznałam go tak strasznie się zmienił, wychudł....to spowodowało kolejna fale cierpienia... późnej ciagle zakazywali odwiedzin, przez ten czas widziałam go tylko 4 razy, ostatni raz jechałam 100 km do niego miałam pozwolenie, ale w ten dzień był innylekarz i mnie nie wpuścił, a za kilka dni tata zmarł :(

Strata bliskiej osoby, niezależnie od okoliczności, jest dla każdego przykrym, bolesnym doświadczeniem. Negatywne emocje, które Pani obecnie towarzyszą, są zupełnie normalne i do poprawy samopoczucia musi minąć wiele tygodni, czasem miesięcy. Niezależnie jednak od "fazy żałoby" czy natężenia przeżywanych trudności, jeśli poczuje Pani, że samodzielnie trudno jest Pani poradzić sobie ze stratą, wówczas serdecznie polecam nawiązanie kontaktu z psychologiem, który profesjonalnym wsparciem pomoże Pani przejść przez ten wycieńczający emocjonalnie okres.