Jak pomóc dziecku poradzić sobie ze stratą?

Cześć, niedawno zmarł mój tata, chorował na raka przez rok zanim odszedł , moja córka-4 latka , bardzo to przeżyła , była bardzo przywiązana do dziadka . Nie wiem jak jej pomóc . Co noc płacze za nim i mówi że chce do dziadzia , do nieba , do chmurek . Wytłumaczyliśmy jej że że jest w niebie ale ona co noc za nim płacze . Boli mnie serce gdy to widzę. Jak jej pomóc ? Jest bardzo mądra, umie już pisać i czytać ,rozumie wiele rzeczy . Jak jej pomóc przeżyć żałobe?

Dzień dobry,

Pani córka płacząc i mówiąc, że chce do dzidzia, przeżywa żałobę. Bardzo dużo pomocnych treści nt. tego jak wspierać córkę znajdzie Pani na stronie tumbopomaga.pl. Tumbopomaga szczegółowo podpowiada co warto robić, czego unikać, kiedy towarzyszymy dziecku w tym trudnym czasie.

Gdyby miała Pani więcej pytań, zapraszam do kontaktu.