Jak pomóc dziecku poradzić sobie po stracie zwierzęcia?

Dzień dobry, moja 12 letnia córka przeżywa ogromny stres , w związku z tym że jej chomik umarł ze starości , była z nim niezwykle zżyta , objawia się to strasznym płaczem , nie chce jeść , spać nie może , nie wiem jak moge jej w tej sytuacji pomóc, dodam że żadne rozmowy nie przynoszą skutku , ona poprostu nie przyjmuje do wiadomości zaistniałej sytuacji , wiem że jest to przejściowa sytuacja ale muszę jej jakoś pomóc , dlatego moje pytanie o jakieś lekkie leki na uspokojenie , może jakieś ziołowe , żeby mogła zasnąć spokojnie , dziękuje Dona

Szanowna Pani,
w przypadku przeżywania straty, np. zwierzątka, jest podobnie, jak po stracie bliskiej osoby. Objawy fizyczne mogą być związane ze spadkiem odporności, obserwuje się zaburzenia snu, towarzyszą emocje, takie jak; smutek, poczucie winy, złość. Córka potrzebuje wsparcia, proszę zapytać, czy chciałaby porozmawiać z psychologiem szkolnym o tym co ją martwi. Polecam Pani krople wyciszające, pomocne w leczeniu zaburzeń emocjonalnych, wyciszają układ współczulny, który odpowiada za pobudzenie, można stosować u dzieci, preparat ziołowy, dostępny w aptekach i w punktach zielarskich.
http://www.ziolaprimum.pl/590,krople-przeciwnerwicowe-o-grzegorz-z-rychwaldu.html
Pozdrawiam serdecznie

Wsparcie, wsparcie i jeszcze raz wsparcie. Proszę pokazać córce, że rozumie Pani jej uczucia i ich nie bagatelizuje. A może nowy chomik mógłby pomóc? Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Opisana przez Panią strata, której doświadcza Pani Córka, jest trudnym przeżyciem, wymagającym czasu, by mogła wrócić do równowagi.
Tak więc wskazane byłoby umożliwienie Córce doświadczenia tej straty/żałoby, oferując Jej swoją obecność, uwagę, wysłuchanie oraz zrozumienie..., to jest to, co może Pani dać pięknego.

Z mojej strony nie zalecałabym farmaceutyków, choć napar z dziurawca mógłby być pomocny.

Dodatkowo, może Pani skorzystać z konsultacji psychologicznej.

Serdeczności i pomyślności życzę Pani i Córce!
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605