Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pomóc dziecku poradzić sobie po stracie zwierzęcia?

Dzień dobry, moja 12 letnia córka przeżywa ogromny stres , w związku z tym że jej chomik umarł ze starości , była z nim niezwykle zżyta , objawia się to strasznym płaczem , nie chce jeść , spać nie może , nie wiem jak moge jej w tej sytuacji pomóc, dodam że żadne rozmowy nie przynoszą skutku , ona poprostu nie przyjmuje do wiadomości zaistniałej sytuacji , wiem że jest to przejściowa sytuacja ale muszę jej jakoś pomóc , dlatego moje pytanie o jakieś lekkie leki na uspokojenie , może jakieś ziołowe , żeby mogła zasnąć spokojnie , dziękuje Dona
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Szanowna Pani,
w przypadku przeżywania straty, np. zwierzątka, jest podobnie, jak po stracie bliskiej osoby. Objawy fizyczne mogą być związane ze spadkiem odporności, obserwuje się zaburzenia snu, towarzyszą emocje, takie jak; smutek, poczucie winy, złość. Córka potrzebuje wsparcia, proszę zapytać, czy chciałaby porozmawiać z psychologiem szkolnym o tym co ją martwi. Polecam Pani krople wyciszające, pomocne w leczeniu zaburzeń emocjonalnych, wyciszają układ współczulny, który odpowiada za pobudzenie, można stosować u dzieci, preparat ziołowy, dostępny w aptekach i w punktach zielarskich.
http://www.ziolaprimum.pl/590,krople-przeciwnerwicowe-o-grzegorz-z-rychwaldu.html
Pozdrawiam serdecznie

0

Wsparcie, wsparcie i jeszcze raz wsparcie. Proszę pokazać córce, że rozumie Pani jej uczucia i ich nie bagatelizuje. A może nowy chomik mógłby pomóc? Pozdrawiam

0

Dzień Dobry Pani,

Opisana przez Panią strata, której doświadcza Pani Córka, jest trudnym przeżyciem, wymagającym czasu, by mogła wrócić do równowagi.
Tak więc wskazane byłoby umożliwienie Córce doświadczenia tej straty/żałoby, oferując Jej swoją obecność, uwagę, wysłuchanie oraz zrozumienie..., to jest to, co może Pani dać pięknego.

Z mojej strony nie zalecałabym farmaceutyków, choć napar z dziurawca mógłby być pomocny.

Dodatkowo, może Pani skorzystać z konsultacji psychologicznej.

Serdeczności i pomyślności życzę Pani i Córce!
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605


Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy