Strata dziecka i zaburzenia nastroju

14 miesiecy temu zmarla mi corka w 8 mies ciazy w tym czasie mieszkalismy z dziadkami meza i ciagle byly awantury o wszystko 3 tyg po smierci malej wkoncu znalezlismy mieszkanie i powinno byc dobrze ale od jakiegos czasu zachowuje sie dziwnie nie odzywam sie do nikogo jak juz to krzycze nawet na corke a potem mam takie wyrzuty ze siedze i placze ostatnio zafarbowalam koszule podczas prania i to byl juz powod do placzu czuje ciagly lek poczucie winy czasem mysle ze juz nie chcem zyc

Dzień dobry,

jak Pani wspomniała zmarła Pani córka i miała Pani prawo i ma prawo do przeżywania żałoby po jej stracie. Nasza psychika działa bardzo różnie. Czas na przeżycie żałoby nie jest wyznaczony książkowo i każdy - w zależności od sytuacji, w której się znajduje, wrażliwości i wielu innych zmiennych przeżywa ją inaczej.
W związku z tym co Pani przeżywa proponuję Pani skorzystać z pomocy psychologa.
Mogę zaproponować Pani prywatne konsultacje u mnie w gabinecie lub poszukanie alternatywnej placówki zajmującej się psychologicznym wsparciem kobiet po stracie dziecka.

Maria Czermińska
mozebyclepiej.pl