Co robić, aby zregenerować wątrobę?

Witam, w USG jamy brzusznej wyszło mi niewielkie stłuszczenie wątroby. Mam 25 lat i cierpię na otyłość, niedoczynność tarczycy. Co robić, aby zregenerować wątrobę? Czy niewielkie stłuszczenie jest groźne? Czy wystarczy schudnięcie?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

Proszę zastosować dietę odpowiednią do niealkoholowego stłuszczenia wątroby, można wspomagać sie preparatami ziołowymi np. ostropestem. Redukcja masy tez pomoże, zwłaszcza redukcja obwodu pasa.

Pozdrawiam serdecznie