Co robić gdy tabletka wpadnie do dróg oddechowych?

Witam serdecznie, Wczoraj wieczorem brałam antybiotyk na trądzik i podczas połykania poczułam że tabletka tak jakby „wpadła” nie w tą dziurkę bo czułam jak stoi w przełyku tylko ta tabletka wyczuwalna była tak jakby tylko z prawej strony piłam wodę ale nadal stała w miejscu i nawet zaczęłam coś jeść aby ta tabletka się ruszyła, i była cały czas wyczuwalna ale dziś już jej nie czuję za to czuję od wieczora do dziś duszność tak jakby brakowało mi powietrza, nie mam kaszla ani gorączki I teraz pytanie moje do państwa czy jest się czymś niepokoić??? I jest konieczna wizyta u lekarza ?

Nie ma dwóch dziurek do łykania. Jest jedno gardło i jeden przełyk. Nawet jeżeli tabletka zatrzymała się w przełyku na jakiś czas to wilgotność przełyku, ślina oraz wydzielina z zatok spływająca do gardła i przełyku w ilości około 3 litrów na dobę u osoby dorosłej, rozpuści każdą tabletkę w szybkim czasie. Owszem, może w miejscu zalegania tabletki powstać podrażnienie błony śluzowej odczuwalne jako przejściowy dyskomfort. Proszę przez kilka dni zachować dietę półpłynną, chłodną bez przypraw i surowych owoców i jarzyn. A te tabletki na trądzik to niedobry pomysł.