Czy powinnam zażyć dodatkową tabletkę?

Zażyłam dziś kolejną tabletkę z blistra (jest to druga tabletka z nowego opakowania). Mam wrażenie, że tabletka "poszła nie w to miejsce". Czuję, jakby coś stało w przełyku lub też w drogach oddechowych, bo nie jestem pewna... Co mam zrobić? Nie zażyłam kolejnej tabletki, bo nie jestem pewna, czy ta zadziała czy nie... Odpowiedzi nie uzyskam od razu, więc proszę o odpowiedź, co mam zrobić ewentualnie po paru dniach od tej sytuacji. Dziś jest 19.04. Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli włożymy tabletkę do ust, to ma ona dwie możliwe "drogi" - przełyk (układ pokarmowy) i tchawicę (układ oddechowy). Gdyby tabletka wpadła nie tam, gdzie trzeba, czyli do tchawicy zamiast do przełyku, to zakrztusiłaby się Pani. Po pierwsze byłoby to bardzo, bardzo bolesne i nieprzyjemne, poza tym zaczęłaby się Pani dusić i kaszleć. Mogłaby się Pani nawet udusić. Tak więc chyba taka sytuacja nie miała miejsca, prawda? Tabletka "poszła" tam gdzie trzeba, czyli do żołądka. Prawdopodobnie ma Pani jakieś dolegliwości związane z przełykiem - np. refluks żołądkowo-przełykowy, zgagę lub skurcz mięśni przełyku związany ze stresem. Jeśli jest Pani bardzo zaniepokojona, proszę udać się do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam!