Czy powinnam zażyć tabletkę "po"? Co robić?

Witam, mam 19 lat nurtuje mnie jedno pytanie. Wczoraj byłam na imprezie sylwestrowej i chyba przeholowałam z alkoholem. Nie wszystko pamiętam, wiem jednak, że wymiotowałam. Tej samej nocy kochałam się z moim chłopakiem. Wiem, że gdybym przyjmowała tabletkę, to wymioty w czasie 3-4 godzin od jej przyjęcia osłabiają jej działanie. A co z sytuacją, kiedy wczorajszy dzień był ostatnim z 7-dniowej przerwy? Dziś zażyłam pierwszą tabletkę z nowego opakowania. Chciałabym jednak wiedzieć, czy w związku z wczorajszą sytuacją istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Myślę, że nie, bo przecież ostatnio przyjmowana przeze mnie tabletka powinna się dawno wchłonąć więc raczej wymioty nie powinny mieć większego wpływu. Wolę jednak poznać opinię specjalisty. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, by w razie czego zdążyć zażyć tabletkę 72-godz po, a czas mam jak widać maksymalnie do poniedziałku włącznie. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W opisanej sytuacji nie ma potrzeby brania tabletki "po". Tak jak Pani napisała, ostatnia tabletka wchłonęła się tydzień wcześniej i wymioty w okresie przerwy w przyjmowaniu tabletek nie mają wpływu na ich skuteczność. Jeśli przyjęła Pani pierwszą tabletkę po przerwie o prawidłowej porze, to wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam serdecznie!