Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy popełniłam błąd i powinnam nie robić przerwy?

Bolesny okres podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych - czy popełniłam błąd? Witam, mam 25 lat i od 3 miesięcy stosuję tabletki Yaz (lekarz zalecil stosowanie 21 -dniowego cyklu, a nie 28 jak w ulotce)Przyjmowanie tabletek nie sprawiało mi trudności, jednak ostatnio zatrułam się i w 3 tygodniu przyjmowania tabletek zazylam przedostatnia przed okresem tabletkę, po czym po 2 godzinach ją zwymiotowałam. Niezwłocznie przyjęłam kolejna, jednak po niecałych 3 godzinach znów zwymiotowałam. Ze względu na osłabienie kolejna tabletkę i ostatnia już z blistra wzielam o normalnej porze jak zwykle. Po ostatniej tabletce i 4 dniach wystąpiło krwawienie. Czy postąpiłam dobrze i powinnam rozpocząć przyjmowanie tabletek z nowego opakowanie jak zwykle? Czy popełniłam błąd i powinnam nie robić przerwy, z racji tego, iż nie wiem czy tabletki zdążyły się wchłonąć przed wymiotami.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy