Czy zwymiotowanie tabletki i niezabezpieczony stosunek mogą skutkować ciążą?

Witam. Mam pytanie, czy mogło dojść do zapłodnienia w takiej sytuacji: zwymiotowałam przedostatnią tabletkę z opakowania po 3,5 godz. Myślałam, że substancja się częściowo wchłonęła i nie zażyłam dodatkowej tabletki, ani nie zrobiłam od razu przerwy. Następnego dnia o zwykłej porze zażyłam ostatnią tabletkę z opakowania, czyli postąpiłam jak zwykle, nie stosując schematu. Krwawienie z odstawienia wystąpiło i nowe opakowanie rozpoczęłam tego dnia, co zwykle. W dniu zażywania czwartej tabletki z nowego opakowania odbył się stosunek. Czy jest możliwe, że doszło do zapłodnienia, pomimo, że zwymiotowałam tabletkę z poprzedniego opakowania, a nie z aktualnego? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Po 3,5 godziny tabletka mie miała prawa znajdować się w żołądku i nie powinna jej Pani zwymiotować.
Jeśli widziała Pani tabletkę, proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego - konieczna jest diagnostyka przyczyny zbyt późnego opróżniania żołądka.