Czy jest szansa, że tabletka sama się rozpuści?

Witam jestem po usunięciu zęba i biorę antybiotyk. Wczoraj biorąc tabletk popilam mała ilością wody i teraz czuję jakby coś zalegało mi w przełyku i podczas jedzenia czuje kłujący ból w ok piersi , żeber który ustępuje gdy jedzenie "poleci " dalej .Czy jest możliwość że tabletka sama się rozpuści czy powinnam udać się do lekarza?
KOBIETA, 29 LAT 3 miesiące temu

Skutki chrapania

Niewyspanie partnera czy partnerki to nie jedyne przykre skutki chrapania. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat. O skutkach chrapania mówi dr Michał Michalik.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w przełyku nie występują enzymy trawienne, więc tabletka nie rozpuści się. Możliwe jednak, że w ogóle tam nie utknęła, a owe odczucia wynikają jedynie z podrażnienia tych okolic.

Jeśli jednak dolegliwości będą się utrzymywać konieczna będzie wizyta w gabinecie lekarskim w celu weryfikacji problemu. Jeśli bowiem tabletka faktycznie zatrzymała się na tym etapie, to może doprowadzić ona do stanu zapalnego lub krwawienia.

Nasi użytkownicy mieli podobne dylematy. Świadczą o tym pytania o zalegającą tabletkę w przełyku lub gardle, które znaleźć można pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uczucie-zalegania-tabletki-w-przelyku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uczucie-zatrzymania-tabletki-w-gardle, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-utkniecia-tabletki-antykoncepcyjnej-w-przelyku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty