Czy doszło u mnie do podrażnienia przełyku?

Po połknięciu tabletki czułam uczucie jakby tabletka się zatrzymała. Myślałam, że to tylko takie uczucie, napiłam się więcej wody i poszłam zdać. Dziś ból i uczucie dyskomfortu nie zniknęły. Boli przy przełykaniu. Nie tylko praktyk, ale mam wrażenie jakby rozpierała mnie w całej klatce piersiowej. Czy to może być zwykle podrażnienie przełyku przy tabletkach?
KOBIETA, 29 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opisane przez Panią dolegliwości mogą wynikać z podrażnienia wywołanego utknięciem tabletki. Jeśli jednak objawy te będą się nasilały bądź dołączą do nich inne dolegliwości, to proszę zgłosić się niezwłocznie po pomoc medyczną. Najprawdopodobniej jednak wszystko będzie w porządku, skoro po połknięciu tabletki normalnie Pani funkcjonuje.

Nasz ekspert uważa, że jeśli pacjent jest w stanie przyjmować pokarmy stałe oraz płyny i nie wymiotuje, to tabletka nie może znajdować się w przełyku, a uczucie utknięcie wynika właśnie z podrażnienia.

Takie odpowiedzi można znaleźć pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwe-jest-to-ze-tabletka-sie-jednak-nie-wchlonela,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/utkniecie-tabletki-antykoncepcyjnej-w-przelyku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-krtani-i-problemy-z-przelykiem-po-polknieciu-tabletki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.