Uczucie zalegania tabletki w przełyku

Zażywałem dziś dość dużą tabletkę ale popiłem zbyt małą ilością wody.Czując,że zalega mi w gardle popilem większą ilością, ale nie poczułem ulgi.Czułem duży dyskomfort w gardle.Sprowokowałem wymioty ale tabletka nie wypadła.Przepraszam za dosłowność, ale miałem wrażenie poczucia smaku substancji leku.Czy w ciągu kilku minut mogła się rozpuścić w żołądku?Czy mogła ona w jakiś sposób zakleszczyć się w przełyku? Mam wrażenie że cały czas coś mi tam zalega. Tymczasem wodę przełykam teraz normalnie.

Aleksander Ropielewski

Jest mało prawdopodobne aby tabletka pozostała w przełyku, najpewniej przedostała sie do żołądka. Jezeli jednak występują u Pana wady budowy przełyku (uchyłki/achalazja) to możliwe, że tabletka pozostała w przełyku. W takim przypadku jedynie gastroskopia da odpowiedź czy ma Pan ciało obce w przełyku.