Co może oznaczać uczucie zalegania w klatce piersiowej?

Witam, mam 21 lat jestem mężczyzną. Wczoraj po kolacji miałem w klatce piersiowej uczucie jakby zalegania jedzenia. Dzisiaj po przebudzeniu się było troszkę lepiej, ból się zmniejszył, jednak po zjedzeniu śniadania czuję jeszcze większe uczucie zalegania a do tego ból w całej klatce piersiowej momentami promieniujący aż do pleców. Boli podczas przełykania śliny i podczas odbijania. Gdy piję coś to problemu nie ma, ale podczas jedzenie pojawia się ból. Ten ból jest ulokowany mniej więcej po środku klatki piersiowej. Co może być przyczyną i w jaki sposób mogę się tego bólu pozbyć?

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to uchyłek przełyku lub zaburzenia jego motoryki,wskazana kontrola u gastroenterologa.
Pozdrawiam