Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy bóle w klatce piersiowej mogą mieć związek ze stresem?

Bóle w klatce piersiowej i plecach. Jakies 9 miesięcy temu podczas jedzenia miałam wrażenie że kawałek folii od zupki chińskiej wpadł mi do gardła, nie miałam napadu kaszlu ani uczucia zadławienia, próbowałam to wyksztusić jednak nie udało się. Cały czas miałam wrażenie że mam coś w przełyku. Na drugi dzień pojawiły się bóle w klatce piersiowej, pojechałam do lekarza jednak on stwierdził ze mogłam podrażnić sobie przełyk , osłuchał mnie ale stwierdził że wszystko w porządku. W klatce bolało mnie jeszcze około 2 tygodnie. Poźniej na kilka miesięcy był spokój. Jednak dwa tygodnie temu znowu zaczął się okropny bol w klatce piersiowej promieniujący aż do całych pleców. Byłam u lekarza, dostałam skierowanie do kardiologa oraz miałam robione badania laboratoryjne które nic nie wykazały, były wręcz idealne. Czy bóle a klatce mogą brać się z dużej ilości stresu? Czy może faktycznie zalega mi coś w oskrzelach, jednak przez tyle miesięcy nie dawało żadnych oznak ?
KOBIETA, 21 LAT 7 miesięcy temu

Stres a zawał serca

Nadmiar obowiązków, presja czasu, dynamiczne życie, powodują życie pod ciągłym stresem. Jego długotrwałe działanie niesie destruktywny wpływ na nasze zdrowie. Warto jednak pamiętać, aby nie obarczać stresu winą za rozwój wszystkich chorób, gdyż inne czynniki, mają w tym o wiele większy udział.

Objawy, o których Pani pisze mogą mieć źródła psychologiczne, dlatego badania koncentrujące się na somatyce nie wykazują nieprawidłowości. Warto podjąć konsultację z psychologiem, abyście wspólnie zastanowili się, czy Pani doświadczenia nie mają charakteru psychosomatycznego i w jaki sposób zaplanować dalsze oddziaływania, aby poprawić Pani komfort życia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy