Co może oznaczać ból w klatce piersiowej oraz napady stresu?

Od niecałych dwóch miesięcy odczuwam bóle w klatce piersiowej w różnych miejscach, często skupiają się wokół mostka lub w miejscach przebiegania żył/tętnic. Od kilku dni bóle nasiliły się wokół brzucha i pod mostkiem. Często ból pojawia się w momencie wejścia w tłum ludzi, zawsze w przypadku stresu który pojawia się u mnie dosyć często i mocno go odczuwam, ale również w kompletnie losowych spokojnych momentach. Miałem robione dokładne badania krwi, moczu, oraz parę dni temu byłem na usg jamy brzusznej i nic nie wyszło. Jeśli chodzi o objawy psychiczne często mam "napady stresu", nie umiem wtedy myśleć racjonalnie, odczuwam silny lęk i smutek co doprowadza mnie nieraz do płaczu, często czuję się kompletnie bezsensownie i po prostu bezsilnie. Każdy przypływ adrenaliny powoduje mocny dyskomfort w klatce piersiowej, co nie działo się wcześniej.

Wygląda to na objawy psychosomatyczne nerwicy. Opisany stan psychiczny w wypadku stresu również wskazuje na nerwicę. Polecam jak najszybciej skonsultować się z psychologiem, który wskaże metody radzenia sobie ze stresem, a także pomoże przepracowac dogłębnie problem i pozbyć się dyskomfortowego odczucia. Przypuszczam, że opisane trudności są podszyte obniżoną samoocena i brakiem pewności siebie - zapewne na tych aspektach powinna oprzeć się współpraca z psychologiem. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Mogą być to objawy psychosomatyczne, powstałe właśnie na tle zaburzeń lękowych, nerwicowych, stresu itp. Należy skonsultować się z psychologiem.

Pozdrawiam!