Co robić, jeśli podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych występuje ciemne krwawienie?

Jestem w trakcie stosowania 3 opakowania Vibin Mini. Po skończeniu 2 opakowania nie zrobiłam przerwy na miesiączkę tylko od razu rozpoczęłam nowy blister. Od 4 dni występuje u mnie ciemnie krwawienie i ból brzucha jak przy okresie.. Dodam też, że miałam infekcje leczoną maściami i antybiotykiem. Co robić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Może się tak zdarzyć w przypadku braku przerwy między opakowaniami, dodatkowo infekcja i antybiotyk. Jeśli sytuacja się powtórzy, wskazana kontrola u ginekologa.