Co robić, kiedy robią mi się zakola?

Mam 17 lat, robią mi się już zakola. Mój ojciec w wieku 23 lat był już praktycznie łysy. Czy jest możliwość po stosowaniu jakiś preparatów, aby włosy mi odrosły w tych miejscach gdzie mi się pojawiły zakola?

17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
O łysieniu mówimy gdy wypada powyżej stu włosów dziennie przez dłuższy okres czasu.
W pierwszej kolejności należałoby wyjaśnić jaki jest powód nadmiernego wypadania włosów. Wskazana jet wizyta u dermatologa, który będzie miał możliwość badania i dokładnego zebrania wywiadu.
Warto również wykonać podstawowe badania laboratoryjne w kierunku między innymi niedokrwistości czy chorobom tarczycy - najlepiej wybór badań skonsultować z lekarzem rodzinnym.
Proszę również zwrócić uwagę na przyjmowane leki, nawet te bez recepty. Niektóre mogą powodować nadmierne wypadanie włosów.
Pozdrawiam