Co robić w przypadku takiej reakcji alergicznej na ukąszenie komara?

Moje dziecko (10l.) od jakiegoś czasu ma reakcję alergiczną na ukąszenia komarów, stan podgorączkowy, rumień i brzydki "pryszcz" z białą mazią. Staramy się psikać środkiem na komary, ale czasami zdarzy się jedno ukąszenie. Jak sobie z tym radzić, zapobiegawczo coś stosować, żeby w przypadku ukąszenia przez komara tej reakcji nie było? Jak już jest bierze wapno i claritine.

Szanowna Pani,

że by zmniejszyć reakcję zapalną po ukąszeniu komara można zastosować także preparat sterydowy miejscowo np hydrokortyzon (jest dostępny bez recepty hydrocortisonum krem 2-3 razy dziennie)

pozdrawiam serdecznie