Co robić z bólem w miejscu po ósemce?

Dzień dobry Około rok temu miałam wyrywana górna ósemke przez chirurga szczękowego , bez powikłań. Od jakiegoś czasu wydaje mi się że miejsce czasem mnie boli, przy głębszym wdechu miejsce jest wrażliwe na zimno a przy jakby zasysaniu śliny czuję jakby była tam dziura i coś się wydostawalo (nie ropa). Czy jest powód do zmartwień? Wizyta dopiero za tydzień.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ból po ekstrakcji zęba jest dosyć normalnym objawem, jeżeli trwa do około 3 - 4 dni po zabiegu. W sytuacji, gdy dolegliwość występuje rok po zabiegu, zalecamy pilną konsultację stomatologiczną.

Jeżeli z punktu widzenia stomatologa wszystko będzie w porządku, bardzo możliwe, że za wszystko odpowiadają neuralgie, które powinny być skonsultowane z neurologiem.

Więcej informacji dotyczących omawianego zagadnienia znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/ekstrakcja-zeba

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.