Co robić z tym bólem zęba z koroną?

Witam serdecznie od 3 miesięcy zmagam się z bólem zeba korona w połowie skruszona , miazga na wierzchu terminy tak odległe że szkoda gadać, mianowicie chodzi o siódemkę w zatoce i tu się pojawią problem bo nie wiem gdzie mam się udać hirurg stomatologiczny odsyła mnie do szczękowego a szczękowy do stomatologicznego i tak się błąkam po lekarzach sfrustrowana może państwo udziela mi odpowiedzi do którego mam się udać bo już mi wstyd po raz kolejny dzwonić i prosić o zmianę skierowania, zaczynam odczuwać ze moj przypadek choć pozornie prosty przerasta fachowcow
KOBIETA, 36 LAT 7 miesięcy temu

Trzeba zacząć od dokładnej diagnostyki 3D czyli tomografii komputerowej aby ocenić czy zęba da się uratować. Często leczenie endoodntyczne i odbudowa protetyczna jest w stanie uratować nawet mocno zniszczonego zęba. Jeżeli trzeba zęba usunąć to proszę udać się do stomatologa zajmującego się chirurgią, nie musi to być chirurg szczękowo-twarzowy.