Co robić z długimi miesiączkami?

Mam 39 lat. Od kilku lat borykam się z bardzo obfitymi i długimi (8-9 dni) krwawieniami miesiączkowymi. Na stałe przyjmuję leki przeciwzakrzepowe i beta-blokery (sztuczna zastawka serca) , mam mięśniaka macicy. Czy jest jakiś sposób, aby pozbyć się miesiączek raz na zawsze? Tabletki antykoncepcyjne nie wchodzą w grę że względu na leki, na wkładkę domaciczną nie zgadza się kardiolog (uważa to, za potencjalne źródło infekcji), mięśniaka nikt nie chce ni usunąć, no lekarze boją się krwotoku podczas zabiegu. A mnie to wykańcza i fizycznie i psychicznie. Nie mogę normalnie funkcjonować, nie mogę wyleczyć anemii (od ponad 3 lat non stop przyjmuję żelazo). Błagam o pomoc.

Szanowna Pani,

Leczenie przeciwzakrzepowe nie powinno być przeciwwskazaniem do zabiegu chirurgicznego. W takim przypadku, w okresie okołooperacyjnym, doustną antykoagulację zamienia się na heparynę (stosuje się tzw. terapię pomostową. W trakcie takiego "pomostu" warfarynę należy odstawić na 5 dni przed zabiegiem, a acenokumarol – na 2–3 dni i włączyć heparynę). Ginekolog na pewno jest świadomy tego faktu.