Czy przed badaniem kolonoskopowym można jeść produkty nabiałowe?

Witam. Nigdzie nie mogę się doczytać odpowiedzi na konkretne pytanie. Czy przed badaniem kolonoskopowym można jeść produkty nabiałowe takie jak: jogurt, twaróg, żółty ser czy masło? Jeżeli tak, to do którego dnia przed badaniem? Czy można jeść banany i ewentualnie do kiedy? Proszę o konkretną odpowiedź. Pozdrawiam

Witam, chyba najłatwiej będzie mi opisac cały cykl przygotowania do badania

- 7 dni przed badaniem należy:

Przerwać przyjmowanie preparatów żelaza.
Osoby przyjmujące leki antyagregacyjne - typu Aspiryna, Acard, Ticlid, itp. - powinny przestać je przyjmować po wcześniejszej konsultacji z lekarzem, który zlecił stosowanie w/w leków.
Osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe - Sintrom, Syncumar, Acenocumarol, Warfaryna - konieczny jest kontakt z lekarzem prowadzącym leczenie przeciwzakrzepowe i zmiana leków na heparynę niskocząsteczkową.
W ciągu 4 dni poprzedzających badanie:

Należy unikać spożywania surowych owoców i warzyw, zwłaszcza tych, które zawierają drobne pestki, np.: winogrona, maliny, porzeczki, truskawki, kiwi, figi, pomidory, ogórki oraz wykonywanych z nich przetworów.
Prosimy również unikać spożywania buraków, pieczywa z ziarnami maku.
2 dni przed badaniem należy pozostać na diecie ubogoresztkowej. Można jeść ryż, makaron, białe pieczywo, gotowane mięso i ryby. Można pić przecedzone soki, bulion, herbatę, kawę, niegazowane napoje. Wskazane jest unikanie mleka i jego przetworów, warzyw, owoców, tłustego mięsa i ryb, sosów i gazowanych napojów.

W dniu poprzedzającym badanie:

Śniadanie powinno być lekkie i nie zawierać napojów gazowanych oraz mleka.
Dopuszczalny jest niewielki objętościowo obiad we wczesnych godzinach popołudniowych. Ten posiłek powinien się składać z półpłynnych, łatwo wchłanialnych produktów (np. kisiel, budyń, kleik, jogurty). Kolacja nie powinna być spożywana .. Najkorzystniej pić jedynie wodę niegazowaną.