Zapytaj lekarza

7 3 3 , 4 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zastosowanie Heparyny przed zabiegiem wycięcia guzka piersi

Muszę przed zabiegiem wycięcia guzka piersi przejść z warfinu na heparyny. Nie ma w aptece clexane. Czy mogę zastosować fraxyheparynę lub fragmin? I jak zastosować dla kobiety, 76 kg? Clexane 2 x 0,8, tylko czy 5 czy 7 dni przed zabiegiem? Normalnie INR muszę mieć 2,5-3,5. Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Przeciwskazania HTZ

Na czas zabiegu wskaznik INR musi byc mniejszy niz 1.5 - stad odstawienie warfaryny na rzecz heparyn drobnoczasteczkowych (one nie wplywaja na pozion INR).
Warfaryne (albo acenokumarol) odstawiony powinien byc na 7 dni wczesniej i w jego miejsce wstawia sie fraxiparyne/fragmin w dawce adekwatnej do wagi ciała. W pani przypadku powinna byc stosowana heparyna fragmin 7500j lub clexane 60mg / 1x d podskornie 7 dni przed zabiegiem i nastepnie 3 dni po zabiegu rownolegle z warfaryna wg wczesniejszego schematu. Kontrola INR po 3-4dniach.

0

Najlepiej 7 dni przed zabiegiem , ale proszę omówić tę sprawę z lekarzem , który będzie operował , zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy