Zastosowanie Heparyny przed zabiegiem wycięcia guzka piersi

Muszę przed zabiegiem wycięcia guzka piersi przejść z warfinu na heparyny. Nie ma w aptece clexane. Czy mogę zastosować fraxyheparynę lub fragmin? I jak zastosować dla kobiety, 76 kg? Clexane 2 x 0,8, tylko czy 5 czy 7 dni przed zabiegiem? Normalnie INR muszę mieć 2,5-3,5. Dziękuję za odpowiedź.

Warfaryne (albo acenokumarol) odstawiony powinien byc na 7 dni wczesniej i w jego miejsce wstawia sie fraxiparyne/fragmin w dawce adekwatnej do wagi ciała. W pani przypadku powinna byc stosowana heparyna fragmin 7500j lub clexane 60mg / 1x d podskornie 7 dni przed zabiegiem i nastepnie 3 dni po zabiegu rownolegle z warfaryna wg wczesniejszego schematu. Kontrola INR po 3-4dniach.