Sposób zmiany leku Acenocumarol na Cleaxane przed zabiegiem operacyjnym

Mam prośbę o poradę w sprawie zamiany acenocumarolu (utrwalone migotanie przedsionków) na cleaxane na czas zabiegu chirurgicznego. Mam dwa różne zalecenia (lekarz kardiolog i lekarz POZ) i nie wiem, które jest prawidłowe. 1/ Odstawić acenocumarol 72 godz. przed zabiegiem, clexane włączyć dopiero po zabiegu 2/ Pięć dni przed zabiegiem odstawić acenocumarol i zastąpić go clexane, w dniu zabiegu nie stosować clexane i włączyć dopiero po). Nie mam możliwości uzyskać już innej konsultacji lekarskiej.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, proszę odstawić acenokumarol 5 dni przed zabiegiem i zastąpić go preparatem clexane w dawce przepisanej przez lekarza (Clexane włącza się dobę po odstawieniu acenokumarolu) i przyjmować clexane do dnia poprzedzającego zabieg ( II zalecenie opisane przez Panią). Z pozdrowieniami.