Sposób zmiany leku Acenocumarol na Cleaxane przed zabiegiem operacyjnym

Mam prośbę o poradę w sprawie zamiany acenocumarolu (utrwalone migotanie przedsionków) na cleaxane na czas zabiegu chirurgicznego. Mam dwa różne zalecenia (lekarz kardiolog i lekarz POZ) i nie wiem, które jest prawidłowe. 1/ Odstawić acenocumarol 72 godz. przed zabiegiem, clexane włączyć dopiero po zabiegu 2/ Pięć dni przed zabiegiem odstawić acenocumarol i zastąpić go clexane, w dniu zabiegu nie stosować clexane i włączyć dopiero po). Nie mam możliwości uzyskać już innej konsultacji lekarskiej.
KOBIETA, 86 LAT ponad rok temu

Jak wygląda farmakologiczne leczenie nadciśnienia tętniczego?

Prognozy podają, iż w 2025 roku na całym świecie, 1,5 miliarda osób będzie chorować na nadciśnienie tętnicze. W przypadku wystąpienia tej dolegliwości, można poddać się leczeniu farmakologicznemu, o czym opowiada dr Piotr Gryglas, kardiolog.

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam,
Szanowna Pani, proszę odstawić acenokumarol 5 dni przed zabiegiem i zastąpić go preparatem clexane w dawce przepisanej przez lekarza (Clexane włącza się dobę po odstawieniu acenokumarolu) i przyjmować clexane do dnia poprzedzającego zabieg ( II zalecenie opisane przez Panią). Z pozdrowieniami.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty