Co robić z kaszlem u dziecka na skutek kataru?

Witam co dla dziecka 6 lat na kaszel spowodowany spływającym katar zamiast spływać nosem spływającym po gardle i powoduje kaszel co wtedy zastosować

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

na początku trzeba zbadać przyczynę problemu, czy nie doszło do jakiejś infekcji wirusowej lub bakteryjnej. W tym celu najlepiej odwiedzić rodzinną przychodnię, w której dziecko zbada lekarz. Czasami zdarza się, że za takie objawy odpowiada alergia.

Jeżeli chodzi o leczenie, to zależy ono od źródła kataru i kaszlu. W przypadku poważniejszych infekcji włącza się antybiotyki połączone z leczeniem objawowym (np. paracetamol, ibuprofen na gorączkę itp.). W przypadku alergii pomocne są leki antyhistaminowe. Na kaszel można stosować odpowiednie syropy.

W domowych warunkach można zrobić dziecku inhalacje np. z użyciem ziół lub soli (należy jednak uważać z ilością składników, żeby nie podrażnić śluzówki nosa). Proszę jednak pamiętać o wizycie u lekarza, aby móc dokładnie zdiagnozować przyczynę kłopotów z katarem.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym znajdzie Pani domowe sposoby na zwalczenie kataru u dziecka:

https://portal.abczdrowie.pl/katar-u-dziecka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.