Co robić z kleszczem w takim miejscu?

Witam, mam problem z moim synem ma piętnaście lat i złapał kleszcza na penisie i nie chce iść do lekarza abja nie potrafię tego ogarnąć a na dodawatek mówi że od jakiegoś czasu zauważył że trochę zmalały mu jądra. Nie wiem co mam robić.
KOBIETA, 41 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

musi Pani jak najszybciej zabrać syna do lekarza w celu usunięcia kleszcza. Pasożyt ten może doprowadzić do rozwoju poważnych chorób: boreliozy lub kleszczowego zapalenia mózgu. Proszę więc nie zwlekać i wytłumaczyć synowi powagę problemu. Czym wcześniej kleszcz zostanie usunięty, tym mniejsze ryzyko zakażenia.

Po usunięciu kleszcza należy obserwować daną okolicę, a w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów ponownie odwiedzić lekarza. Za kilka tygodni można również wykonać badania krwi w kierunku boreliozy. Pierwszym objawem boreliozy jest rumień wędrujący, który może pojawić się w miejscu ukąszenia zarówno kilka dni po ugryzieniu, jak i nawet miesiąc po incydencie. Proszę więc zachować czujność.

Podobne pytania pojawiły się w pytaniach do specjalistów. Odpowiedzi na nie znajdzie Pani po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kleszcz-na-penisie-a-mozliwosc-problemow-z-plodnoscia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwe-jest-zakazenie-choroba-odkleszczowa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ugryzienie-przez-kleszcza-a-powiekszony-wezel-chlonny-i-bole-barkow, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rumien-i-opuchlizna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty