Ugryzienie przez kleszcza a powiększony węzeł chłonny i bóle barków

W piątek 3.10 zostałem ugryziony przez maleńkiego kleszcza - był wbity w naskórek penisa. Nosiłem go prawdopodobnie przez 3 dni i w poniedziałek zauważyłem, po czym wyjąłem i zaniosłem do badania Real Time PCR. Do chwili obecnej miałem tylko bardzo delikatne bóle barków bez temperatury. Dzisiaj rano stwierdziłem powiększenie węzła chłonnego lewej pachwiny - od strony ugryzienia. Innych objawów nie mam. Czy czekać na wynik testu - będzie za tydzień - czy udać się już do lekarza? Serdecznie dzięk

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Badania kleszcza nie są w żadnym stopniu wartościowe dla specjalistów chorób zakaźnych. Jeśli zatem chce się Pan skonsultować, może się Pan udać jeszcze przed uzyskaniem wyniku.