Co robić z niedopasowaną koroną zębową?

Dzień dobry. Założono mi dwie korony (zwykłe, nie porcelana) na dolne 6 i 7 (implant). Dentysta zakładając stwierdził, że są większe, ale się przyzwyczaję. Przyjęłam tę informację w zaufaniu i postanowiłam z sugestią lekarza dać sobie tydzień, gdy zacznę się oswajać. Minął tydzień. A ja nie mogę się oswoić. Korony ewidentnie wchodzą wewnątrz jamy na język. Powierzchnia gryząca jest oczywiście także większa. Pomiędzy koronami tworzy się podciśnienie jakby przed tym, jak plomba wypada, nadmiernie wchodzą kawałki pokarmu. Myślę, że nawet 6 lekko uciska własny ząb 5. Co ważne, po przeciwnej stronie mam implant 5. Jest mniejszy, jak powinno być - wizualnie dopasowany i w odczuciu był od razu "jak swój". Co się wydarzyło zatem? Udaję się na reklamację (o ile gabinet sieciowy będzie łaskawie chciał tak to zaakceptować), ale przyznam - ze strachem i brakiem zaufania, by nie być zbytą. Jedyne to, że zapłaciłam duże pieniądze, powoduje, że tam wracam.
KOBIETA, 46 LAT 2 miesiące temu

Praca protetyczna musi być idealnie dopasowana i pasować jak klocki lego. "Za duże" elementy protetyczne zaburzają zgryz i mogą powodować wiele problemów.