Co robić z tą gulką w okolicy odbytu?

Witam ,mam hemoroidy wewnętrzne, byłam 6dni temu u chirurga. Przepisał mi czapki i maść. Bóle już minęły tylko przy odbycie w środku mam nadał gule która minimalnie się zmniejszyła. Chciałbym się zapytać czy mam znowu ić na wizytę, czy to jescze trzeba poczekać. Bardzo się denerwuje i nie rozumiem ci to jest. Czy to jest hemoroid wewnętrzne?

Szanowna Pani

Bardzo trudno jest postawić właściwe rozpoznanie bez badania. Należy przeprowadzić diagnostykę różnicową pomiędzy hemoroidami a zakrzepniętym żylakiem zewnętrznym a także np. szczeliną. Zachęcam do wizyty u proktologa oraz wykonanie badania rektoskopii.