Co robić z tym bólem i łaskotaniem w gardle?

Dzień dobry, chciałbym spytać czy te objawy są powodem do nie pokoju i czy lepiej udać się z tym do lekarza. Otóż zaczęło się od zachrypniętego głosu, kaszlu z powodu "łaskotania" w gardle a później ból gardła. Występuje też ból przy przełykaniu. Teraz nasila się to bardziej po lewej stronie. Stosowałem leki bez recepty typu cholinex witamina A czy ibumprom. Objawy się nieco zmniejszyły tylko nie pokoją mnie te objawy bólowe. Czy to może być angina? Rozważam pójście do lekarza ale nie wiem jeszcze

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Pana objawy bólowe są podobne do anginy, jednak mogą one wskazywać także na zwyczajny ból gardła, który może być spowodowany, np. przewianiem klimatyzacją. Najbardziej kluczowym w rozpoznaniu jest białawy/żółtawy osad, który możemy zauważyć na migdałkach przy obecności anginy. Czasami pojawia się także wysięk ropny. W celu dokładnego rozpoznania choroby powinien się Pan udać do lekarza rodzinnego, który Pana zdiagnozuje i zleci odpowiednie leczenie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/powracajace-anginy

https://portal.abczdrowie.pl/angina-ropna-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.