Co robić z tym bólem po ekstrakcji zęba u 44-latka?

Dzień dobry. Tydzień temu miałem ekstrakcję dwóch górnych ósemek. Zębodół po lewej stronie zagoił się błyskawicznie, ból ustąpił po 24 godz. Prawy boli do dziś - czyli ósmy dzień od zabiegu. Nie jest to ból intensywny, wystarczy 1 do 2 tabletek ibuprofenu na dobę, jednak uporczywie nie ustępuje. Dziąsło jest lekko napuchnięte, choć z zewnątrz na twarzy nie widać obrzęku. Ból przypomina typowe zapelenie dziąsła. Stosowałem eludril do płukania jamy ustnej. Rozważam dentosept. Co poza wizytą u stomatologa jest zalecane w tej sytuacji by przyspieszyć proces zdrowienia? Ps. Dwa lata temu miałem suchy zębodół po ekstrakcji lewej ósemki z rzuchwy, ból był kilkakrotnie silniejszy i towarzyszył mu szczękościsk. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,

W zasadzie samodzielnie wdrożył Pan odpowiednie leczenie: do czasu ponownej konsultacji stomatologicznej i wykluczenia cech zakażenia zębodołu należy przyjmować leki przeciwbólowe o potencjale przeciwzapalnym (jak ibuprofen) i stosować miejscowo chemioterapeutyki, np. chlorhexydynę (zawartą w eludrilu). Proszę unikać spożywania pokarmów i napojów o skrajnie wysokiej, bądź niskiej temperaturze. Może Pan płukać jamę ustną naparem z szałwii.