Co robić z tym guzkiem pod żuchwą?

Dzień dobry. Wyczułem pod żuchwą, z prawej strony twardy guzek. Guzek się porusza, raz boli a raz nie. Byłem u stomatologa i stwierdził że ósemka do wyrwania( po stronie guzka) i że jest stan zapalny dziąseł. Mam dalej drążyć temat czy czekać na zabieg i dopiero po zabiegu jak nie przejdzie udać sie do lekarza? 5msc temu miałem robocie badania (morfologia pełna, crp, lipidogram, lipaza, alt, ast, glukoza, kreatynina, tsh, potas) wszystko w normie. Pozdrawiam.

W okolicy zęba przyczynowego występuje zwykle bolesne zaczerwienienie błony śluzowej oraz nieznaczny obrzęk.

Analiza zdjęć RTG pokazuje jedynie poszerzenie szpary ozębnowej.

W przebiegu ropnia okołowierzchołkowego potencjalnie możliwe jest wystąpienie wszystkich powikłań zapalenia tkanek okołowierzchołkowych. Przebicie się ropnia pod błonę śluzową objawia się znacznym zmniejszaniem się objawów bólowych, co związane jest z przedostaniem się wysięku do luźnej tkanki łącznej. Zwiększa się natomiast obrzęk tkanek miękkich twarzy, mogą nadal występować objawy ogólne – gorączka, dreszcze, osłabienie. Obfite tworzenie się wysięku skutkuje obrzękiem policzka, warg, okolicy podoczodołowej lub dna jamy ustnej. Przebicie ropnia następuje w miejscu najmniejszego oporu i zależy od grubości blaszki kostnej oraz okolicznych tkanek miękkich.