Przygotowania do badania endoskopowego

Badanie endoskopowe wykonywane jest w celu oceny stanu narządów wewnętrznych. Jak należy przygotować się do takiego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

czynniki powodujące uczucie pieczenia w brzucha mogą być bardzo różne. Przy tego typu dolegliwościach sugerujemy kontakt z lekarzem medycyny rodzinnej lub internistą, który będzie mógł zlecić Panu szczegółową diagnostykę i na podstawie wyników zaplanować leczenie. W ocenie stanu Panu zdrowia przydatne mogą być takie badania, jak usg jamy brzusznej oraz morfologia krwi. Jeżeli wyniki wyjdą niepokojące możliwe, że lekarz skieruje Pana na konsultacje specjalistyczne.
Może się okazać, że ten ból brzucha jest spowodowany nieprawidłowościami w obrębie układu pokarmowego. Aby to zweryfikować warto skonsultować się z lekarzem gastrologiem. W przypadku podejrzenia chorób związanych z przewodem pokarmowych wskazane byłoby zrobienie gastroskopii lub kolonoskopii, aby wykluczyć np. problemy z jelitami. Warto również przebadać się pod kątem urologicznym. W przypadku, gdy zauważy Pan nasilenie się tych dolegliwości, proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty, tylko jak najszybciej rozpocząć odpowiednią diagnostykę i leczenie.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dostępnym w naszym serwisie:
https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-przyczyny-i-sposoby-leczenia
Poniżej przesyłamy również odpowiedzi ekspertów naszego serwisu na pytania o podobnej tematyce:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-pieczenie-brzucha
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-pieczenie-w-brzuchu
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-znaczyc-pieczenie-brzucha-u-meza
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty