Co robić z tym plamieniem u 36-latki?

W listopadzie 2020r przeszłam zabieg histerioskopia usunięcia polipa endromeyrialnego po konsultacji ginekologicznej GINEKOLOG stwierdził że jest WSZYSTKO ok i jestem na pewno zdrowa. 4 miesiące było ok. Od kwietnia 2021 pojawiło się plamienie i ból podbrzusza itd przed miesiączką tzn od 23 dnia cyklu lub od 26 dnia cyklu i z mojej obserwacji trwa to miesiączki. Pojawiło się w kwietniu, maju i teraz w czerwcu. Co to może być skoro po zabiegu histerioskopii powiedział lekarz że jest wszystko ok. Jestem znów przerażona bo trzeci raz się powtorzyło. Co to może być ??? Czytałam coś o ciąłku zółtym .... Jestem na swoim cyklu mam bezpłodnego męża wiec kochamy sie od miesiączki do miesiączki.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

polip endometrialny to zmiana w błonie śluzowej macicy. Może dawać takie objawy jak krwawienie po stosunku płciowym lub upławy, a nawet skurczowy ból. Za jedno z najskuteczniejszych narzędzi służących do rozpoznawania polipów endometrialnych uznaje się histeroskopię. Natomiast histeroresekcja to najprawdopodobniej najskuteczniejsza metoda leczenia polipów, polega na częściowym lub całkowitym usunięciu polipów w macicy.

Odnotowuje się pewne grono pacjentek, u których polipy lubią nawracać. W tych przypadkach lekarze decydują się na leczenie hormonalne – pacjentka przyjmuje hormony, które mają spowolnić rozrost endometrium. Terapię farmakologiczną stosuje się jednak najczęściej jako uzupełnienie leczenia przez histeroresekcję.

Polipy endometrialne to problem, którego nie wolno bagatelizować. Każdy przypadek wymaga wnikliwej oceny oraz przygotowania ewentualnego planu leczenia, przede wszystkim ze względu na ryzyko niepłodności oraz choroby nowotworowej.

Pani przypadek wymaga konsultacji lekarskiej i kolejnych badań, ponieważ jak się wydaje objawy wskazują albo na nawrót dolegliwości, albo na inne zmiany. Poniżej może Pani przeczytać artykuły, które omawiają przedstawione przez Panią dolegliwości oraz poradę lekarska w podobnym przypadku.

https://portal.abczdrowie.pl/polip-endometrialny-przyczyny-objawy-leczenie-powiklania

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza-u-kobiet-objaw-wielu-chorob

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-charakterystyka-owulacja-implantacja-objaw-choroby

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nawroty-polipow-macicy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.