Co robić z tym zaczerwienieniem po usunięciu znamienia?

Witam, 6 tygodni temu usunełam chirurgicznie znamię- założono 2 szwy, wokół szycia i szwów pojawiło się zaczerwienienie, po 2 tyg mialam sciagniete szwy-na szwach powstały delikatne strupki które przy sciaganiu zostały naruszone-odrosły ponownie strupki i po ich odpadnięciu zrobiły mi się nieestetyczne czerwone placki, blizna sama w sobie to tez czerwony grubszy ślad-całość wygląda jak motylek. Na początku do czasu odpadnięcia strupów smarowałam help for skin a po odpadnieciu strupów na różową skórę - zagojoną zaczełam używać sutricon zel silikonowy ale blizna wraz z tymi "plackami" po strupach jeszcze bardziej się zaczerwieniła...ma bardzo mocno czerwony kolor, powinnam jeszcze poczekać czy zastosować inny żel np contratubex? z 2 strony jednak słyszałam ze takie kremy jak contratubex mozna stosować dopiero po 6 miesiącach- jak to jest?

Proszę rozpocząć leczenie contratubexem - można stosować go po pełnym zagojeniu rany, najczęściej już po usunięciu szwów. Proszę unikać ekspozycji blizny na światło słoneczne.