Zadrapanie na policzku u 4-miesięcznego dziecka

Co zrobic zbliżona zanikowa u półrocznego dziecka. Synek zadrapal się 4 miesiące temu i nadal pozostało lekkie zagłębienie na policzku po strupku. Czy zejdzie samo całkowicie z czasem czy smarowac np zelem silikonowym. Czytali żel wyrównał naskórek?

Witam. Tego typu blizny na skórze dziecka mają tendencję do samoistnego zanikania. warto jednak wspomóc regenerację skóry specjalnie przeznaczonymi do tego preparatami dostępnymi w aptekach np. kremami z kolagenem.

powinno samo się wyrównać, nie powinno się zdrapywać strupka. Można ew. stosować maść na blizny- są takie specjalne np. Contratubex.