Blizny po ospie a preparat

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące blizn po ospie. Moje dziecko ma obecnie ospę i niestety drapie wszystkie możliwe strupki na buzi. Nie jestem w stanie go cały czas przypilnowac żeby tego nie robił, staram się, no ale wiadomo, że nie mam możliwości cały czas stać nad nim i pilnowac czy rączką nie zbliża się w okolice strupków. Czy jest jakiś preparat na blizny po ospie, który sprawiłby, że blizny te będą mniej widoczne? Coś na blizny po ospie, co sprawi, że dziecko nie będzie ciągle drapać strupków tylko skupi się na czymś innym. Nie wiem sama, co to powinno być, ale bardzo prosze o poradę. Oczywiście zależy mi, żeby ewentualny preparat był w pełni bezpieczny dla dziecka, jego zdrowie jest tu najważniejsze i to nie ulega wątpliwości. Będę wdzięczna za każdą poradę i odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim proszę się postarać o to, by dziecko nie drapało skóry. W tym celu pomocne może być zastosowanie leków antyhistaminowych lub hydroksyzyny, co zredukuje świąd. Wtedy zmiany powinny się wygoić bez blizn. Jeśli blizny pozostaną, w celu ich zmniejszenia/usunięcia konieczne będzie stosowanie maści typu Contractubex. Farmaceuta bez wątpienia doradzi Pani najlepszy preparat.

Na swedzace zmiany dobrze sprawdza sie pudroderm roxdrapane krosty mozna posmarować gencjana na wodzie nie podaje Pani w jakim wieku jest dziecko z preparatów na blizny wyciag z cebuli masc silikonowa w zależności od wieku dziecka