Zaczerwienienie po usunięciu znamienia na pośladku

Witam serdecznie, 2 tygodnie temu miałam usunięte znamię na pośladku - 2 dni temu zdjęto mi szwy - zrobiła to pielęgniarka w przychodni rodzinnej. Czy normalnym jest, że wokół miejsca, w którym było szycie jest zaczerwienione miejsce - bo rozumiem, że miejsce szyte może być czerwone i sama "blizna" też ale czy dookoła tego czerwone kółko jest normalne? Do chirurga na razie nie mam kiedy pójść z tym żeby pokazać. Pozdrawiam. JP

Witam serdecznie, miejsce wokół blizny może być delikatnie zaczerwienione niedługo po zabiegu, jeśli jednak jest to problem, który niepokoi Panią, powinna Pani zgłosić się do lekarza w celu skontrolowania. Pozdrawiam.

Mgr Katarzyna Pielak

Szanowna Pani,
Proszę o spokój - zarówno blizna, jak otoczenie reagują na szwy skórne jak na ciało obce. Stąd, zaczerwienieni blizny w punktach po usunięciue szwów. Dotakowo, pisze Pani o zaczerwienieniu wokół miejsca szycia - bardzo często zdarzają się uczulenia na stosowane środki opatrunkowe.
"Głowa do góry" - proszę odczekać 2-3 tygodni - wszystko sie unormuuje
Pozdrawiam - dr Wojeciech Kawiorski

Mgr Katarzyna Pielak

Szanowna Pani,
Zawno blizna, jak otoczenie reagują na szwy skórne jak na ciało obce. Stąd, zaczerwienieni blizny w punktach po usunięciu szwów. Zaczerwienie wokół miejsca szycia - bardzo często zdarzają się uczulenia na stosowane środki opatrunkowe.
proszę odczekać 2-3 tygodnie - nawilżanie i kremy na bliznę wszystko będzie dobrze.
Pozdrawiam - dr Wojciech Kawiorski